PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=434389}

Zakochany głupiec

Flashbacks of a Fool
6,8 7 547
ocen
6,8 10 1 7547
Zakochany głupiec
powrót do forum filmu Zakochany głupiec

czesc.

wie ktoś o co chodzi?

'Shake your head girl, with your ponytail
Takes me right back'

to fragment z 'if there is something' davida bowie. ktoś zna znaczenie tego?

ocenił(a) film na 8
prezi

To nie David Bowie, tylko Roxy Music.
"Shake your hair girl with your ponytail
Takes me right back (when you were young) "
Nie znam angielskiego, ale to będzie mniej więcej:
"Potrząsaj swoimi włosami (głową) z końskim warkoczem
Zabierz mnie z powrotem, do czasu kiedy byłaś młoda"
Jak ktoś zna dokładnie ,niech mnie poprawi. A film po prostu super.

ocenił(a) film na 10
slav_

przetłumaczyć to ja też potrafię, ale myślałem, że to ma jakieś znaczenie jak np 'he's walking on snow white' - kokaina itd.

ale dzięki za odpowiedź. a film faktycznie - dobry

ocenił(a) film na 8
prezi

za bardzo kombinujesz, to tylko tekst piosenki z ich młodości. o ile sobie przypominam.

ocenił(a) film na 5
prezi

On wciąż ją, ona ciągle jego. Napisał językiem, który oboje znają i rozumieją pokazując jej tym samym, że nie przestał [o niej myśleć] (czy to był cynizm i wyrachowanie biorąc pod uwagę początek filmu? Nie wiem). Ja tak odbierałbym ten fragment.

ocenił(a) film na 8
underhill_79

Dokładnie tak

prezi

zespol to Roxy Music a tytul ? moze ktos wie ?

piotrk82

tytuł - "If There Is Something" , przesłuchaj cały bo początek wcale nie zapowiada się jak ten utworek z filmu.

ocenił(a) film na 10
prezi

ja to widze ze zacytowal ten kawalek,bo wiedzial ze sie wzruszy,
i uwolni swoje emocje przez placz,a mowila ze mu nie moze plakac,choc bardzo chce po stracie meza,tak to widze :)

ocenił(a) film na 8
goly

Człowieku - jesteś genialny ... Zgadzam się z interpretacją. Pewne wątpliwości mam, czy celowo miałby taki głęboki i uczuciowy wręcz zamysł, czy tak mu po prostu wyszło. Mnie w każdym razie też wzruszyło ;)

bartekwiec

a mi się wydaje, że chodziło o to, że chciałby wrócić do tego co było kiedyś, co mogłoby być gdyby nie dupczył napalonej mężatki

SASoldier

otoz to, bo w tym momencie przed jej oczami rowniez smignelo zycie jakie mogla miec z miloscia swojego zycia, chociaz jego przyjaciel zaopiekowal sie nia i kochal ja jak nikt inny...

prezi

To przy tym kawałku("If There Is Something") tańczyli razem w jej domu, gdy byli nastolatkami, przeżyli wtedy magiczna chwilę i może byliby nawet razem parą gdyby nie skok w bok młodego. Niespełniona miłość i takie tam... A film jest świetny.

onet318

Ta wiadomość i reakcja Ruth (Claire Forlani) i fragment piosenki Roxy Music i powiązanie sceny z domu młodej Ruth i tej w której dostaje wiadomość kiedy oglądałam film były nawet jakby magiczne... 2 najlepsze sceny z filmu, a zadane pytanie i prawie wszystkie odpowiedzi straaasznie spłycają ich "głębię". Generalnie film polecam, mimo że momentami się dłużył ;)

ocenił(a) film na 8
Wojnaaa

film super

użytkownik usunięty
bastek13

a mi się wydaję, że tym tekstem on chciał jej dać do zrozumienia, że mu na niej jednak zależało i że to co zrobił (czego wynikiem były malinki na szyi) nie było z wyrachowania, ale nie mógł jej wtedy o tym powiedzieć bo uciekł z domu na kilkadziesiąt lat... katharsis.
ona nie mogła płakać ponieważ też był jej pierwszą romantyczną miłością, a później z tego powodu w jaki ją potraktował wyzbyła się uczuć (nie mogła płakać, wyszła za chłopaka co dłubał w nosie - ale był dobrym człowiekiem), tym tekstem on wyzwolił te uczucia które się kumulowały przez lata...

rzewna melodia roxy music mówi wszystko... nie trzeba wielu słów
lubię filmy z niedopowiedzeniami znacie coś podobnego??

ocenił(a) film na 10

cinema paradiso?

ocenił(a) film na 7

Dragonfly? City of Angels?

Bez dwóch zdań - Cinema Paradiso. Łezka się w oku zakręciła przy ostatniej projekcji, oj zakręciła się...

ocenił(a) film na 9
Dexterb

"Takes me right back (when you were young) "

raczej nie zabierz mnie z powrotem, tylko " myślami jestem znów wtedy gdy byłaś młoda " lub "wracam do chwil gdy byłaś młoda " itp lub coś w tym stylu. Jakby było "take me.." to wtedy bym się zgodził.

tiesto4life

Dorzucił czek do liściku... Miała jak wiemy ogromne problemy finansowe po śmierci męża. Ta dwuznaczna moralność,... Nie wiem czy przez to poczuł się lepiej czy gorzej, nie mniej jednym podpisem zlikwidował jej problemy a jednocześnie chyba nieco upokorzył... Trudny ale i "magiczny" film...

ocenił(a) film na 8
elopietia

Takie pytanie: dlaczego uważasz, że to było dwuznacznie moralnie? Pytam z ciekawości co się u Ciebie pod tym kryje i będę wdzięczna za odpowiedź.

ocenił(a) film na 8
prezi

Moim zdaniem powodów mogło być wiele a Jego intencje mieszane. Najpewniej (jak mi się wydaje) myślami wracał do czasów młodości a że Ją kochał (i być może nadal kocha) to napisał coś, co rozumieli tylko Oni a co oznaczało przywiązanie, miłość czy coś pokrewnego i miało powiedzieć Jej, kto jest autorem liściku. Dodatkowo chciał Jej ulżyć, poprzez wywołanie płaczu, który miał uwolnić Jej emocje, pomóc, ulżyć (jak wiemy powiedziała mu, że nie może się rozpłakać a wyraźnie ją to dręczyło).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones